Palacký influencerem?

Zábavný on-line kvíz nejen pro školní výlety

To, co se ve škole neučí

Zábavný on-line kvíz je šitý na míru školákům a studentům, ale zvládne jej každý návštěvník Hodslavic nad 13 let. Je to výzva a bude tě to bavit. Skrývá spoustu překvapení. Dozvíš se, co se ve škole neučí. Protáhneš si nohy, potrénuješ mozek a poměříš své síly s dalšími návštěvníky Hodslavic. Možná právě ty budeš ten nejlepší ze všech! 

Výsledek kvízu se zařazením v žebříčku úspěšnosti a známkou můžeš na konci odeslat e-mailem, sobě nebo třeba paní učitelce. Hodně štěstí!


Tuto cedulku najdeš na dřevěném plotě Pilečkova domu, hned vedle rodného domku Františka Palackého v Hodslavicích. Načti QR kód do svého mobilu a můžeš začít.

Kde zařídit oběd pro školní výlet?

autenticky v hospodě, kde poseděl i sám František Palacký

Strávíte u nás na výletě zřejmě několik hodin, zhruba tři. Než totiž vyplníte kvíz, než navštívíte rodný domek Palackého, než obejdete památky v historickém centru a Umělecké vyhlídky na kopcích ... Oběd se bude hodit. Můžete si ho dát autenticky v hospodě, kde poseděl i Palacký.

Oběd pro školní výlet či hromadný zájezd je třeba objednat několik dní předem.

Kontakt na hostinského Romana Holeňu: roman.holena@seznam.cz

Osobní vzkaz pro paní učitelku

Dejte si u nás kafe a udělejte si pohodu - tento chytrý nástroj se postará sám o Váš ideální školní výlet. Vyřeší za Vás i známkování.

Loni jsem potkala u domku Palackého velký školní výlet s dětmi, které měly v rukou pracovní listy, nad kterými se smály a živě diskutovaly. Listy byly vytvořené nadanou paní učitelkou, která ze školního výletu dokázala udělat splněný sen každého kantora - spojit úspěšně edukaci se zábavou. Z otázek v pracovním listu bylo vidět, že dříve navštívila sobotní prohlídky domku, které mají zábavně interaktivní výklad a jsou jiné než klasická prohldíka. Zřejmě čekala, že na klasické prohlídce děti načerpají stejné informace. Když jsem děti míjela, ozvalo se: "Prosím vás, nevíte, co je to pěknota?", a pak se ptaly dále ve snaze splnit test. Pracovní listy neznámé paní učitelky (tímto ji srdečně zdravím, lituji, že jsme se osobně nepotkaly) mě inspirovaly k vytvoření  zábavného on-line kvízu Palacký influencerem?. Ne přímo výběr otázek, ale způsob práce s dětmi a fakt, že je to bavilo. 

Věřím, že když budou mít interaktivní "tipovačku" přímo ve svém mobilu, bude je to bavit ještě více. O technické řešení jsem požádala šikovného studenta třetího ročníku olomouckého gymnázia Hejčín, Jana Kostku alias Krychliče. Chtěla jsem, aby kvíz lépe reflektoval specifika mladé generace.

Co můžete očekávat?

Po jednoduchém stažení přes QR kód do mobilu každého studenta (s možností využití wifi Hodslavice, která je zdarma) se objeví on-line kvíz a s ním postupně jeho 12 otázek. Otázky jsou řešené jako "tipovačka" a zároveň edukují. Najdete tam informace, které se neučí ve škole, zábavně prohlubují znalost a přestavují Františka Palackého z jiné perspektivy, aby byl pro mladou generaci více pochopitelný. Kvíz motivuje, abyste si prošli historické památky v centru i fotopointy Umělecké vyhlídky Františka Palackého na kopcích, kde jsou další informace z jeho života. V průběhu testu i na konci se objevují různá interaktivní překvapení. Na konci test vygeneruje procentuální úspěšnost, ohodnotí studenta známkou, zařadí do žebříčku úspěšnosti a tento výsledek včetně finální známky lze na jedno kliknutí odeslat e-mailem na zadanou  adresu, např. paní učitelky. Kvíz lze také několikrát opakovat, dokud se student nedostane do vyššího levelu se zavěrečným překvapením, které je za odměnu.

Přeji, aby se Vám tento on-line nástroj postaral o zábavnější výlet v Hodslavicích a náročné téma národního obrození a Palackého bylo pro studenty díky návštěvě Hodslavic stravitelnější.

Kde zařídit prohlídku rodného domku Františka Palackého?

Rodný dům Františka Palackého je otevřen v sezóně od 1.5. -30.9. KAŽDOU SOBOTU od 10,00-17,00 hod. V ostatní dny je třeba si prohlídku objednat v Muzeu NJ. Není to problém, průvodce přijde na domluvenou hodinu.