Umělecké vyhlídky Františka Palackého

Za humna všednosti


4 fotopointy s artefakty od mistrů truhlářů a kovářů. Každý nese citát Františka Palackého a inspirativní info z jeho života. Jen 15 min. pěšky z centra Hodslavic půvabnými stromovými alejemi za humna všednosti.


staňte se součástí uměleckého díla
K Vyhlídkám Vás zavede příjemná 15-ti min. procházka z centra Hodslavic do nenáročných kopců. Půjdete uličkami a půvabnými stromovými alejemi okolo květnatých luk a objevíte naše nejdokonalejší výhledy na Hodslavice. Odtud se můžete rozhlížet po malebných kopcích Podbeskydí, rodnou krajinu Františka Palackého, stejně půvabnou jako za jeho života.

Poseďte, vyfoťte a sdílejte :- )


Koncept 4 Uměleckých vyhlídek Františka Palackého s artefakty mistrů truhlářů a kovářů je volně inspirován Palackého spisem Krásověda. František Palacký je nejvíce známý jako historik a málokdo ví, že měl rád krásu a umění. Mladý a poprvé v životě hluboce zamilovaný, napsal filosofii krásy nazvanou Krásověda čili o kráse a umění knihy patery. Jeho múzou byla půvabná, oduševnělá hraběnka Nina Zerdahely.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


Kde je najít

Všechny Umělecké vyhlídky Františka Palackého najdete v Hodslavicích. Začíná se u rodného domku Františka Palackého v historickém centru Hodslavic. Tam je umístěna první vyhlídka, Krásověda a na plotě u rodného domku naleznete úvodní panel a navigátor na další 3 Vyhlídky na kopcích. Od rodného domku je to nenáročnou procházkou cca 15 min.


Najdete je pod jejich názvy také na Mapy.cz a Google mapy.


PROSÍME NEJEZDĚTE K VYHLÍDKÁM AUTEM, JSOU TO ZELENÉ CESTY V PŘÍRODĚ URČENÉ PRO PĚŠÍ. PARKOVIŠTĚ ZDARMA NAJDETE V CENTRU OBCE U NEJVYŠŠÍHO KOSTELA.