Umělecké vyhlídky Františka Palackého

Za humna všednosti


4 fotopointy s artefakty od mistrů truhlářů a kovářů. Každý nese citát Františka Palackého a inspirativní info z jeho života. Jen 15 min. pěšky z centra Hodslavic půvabnými stromovými alejemi za humna všednosti.


staňte se součástí uměleckého díla
K Vyhlídkám Vás zavede příjemná 15-ti min. procházka z centra Hodslavic do nenáročných kopců. Půjdete uličkami a půvabnými stromovými alejemi okolo květnatých luk a objevíte naše nejdokonalejší výhledy na Hodslavice. Odtud se můžete rozhlížet po malebných kopcích Podbeskydí, rodnou krajinu Františka Palackého, stejně půvabnou jako za jeho života.

Poseďte, vyfoťte a sdílejte :- )


Koncept 4 Uměleckých vyhlídek Františka Palackého s artefakty mistrů truhlářů a kovářů je volně inspirován Palackého filosofií krásy nazvané Krásověda.  František Palacký je nejvíce známý jako historik a málokdo ví, že měl rád krásu a umění. Mladý a poprvé v životě hluboce zamilovaný, napsal filosofii krásy nazvanou Krásověda čili o kráse a umění knihy patery. Jeho múzou byla půvabná, oduševnělá hraběnka Nina Zerdahely.

Umělecké vyhlídky Františka Palackého získaly "Cenu cestovního ruchu turistické oblasti Beskydy-Valašsko 2022". Děkujeme :- )

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


Kde je najít

Všechny Umělecké vyhlídky Františka Palackého najdete v Hodslavicích. Začíná se u rodného domku Františka Palackého v historickém centru Hodslavic. Tam je umístěna první vyhlídka, Krásověda a na plotě u rodného domku naleznete úvodní panel a navigátor na další 3 Vyhlídky na kopcích. Od rodného domku je to nenáročnou procházkou cca 15 min.


Najdete je pod jejich názvy také na Mapy.cz a Google mapy.


PROSÍME NEJEZDĚTE K VYHLÍDKÁM AUTEM, JSOU TO ZELENÉ CESTY V PŘÍRODĚ URČENÉ PRO PĚŠÍ. PARKOVIŠTĚ ZDARMA NAJDETE V CENTRU OBCE U NEJVYŠŠÍHO KOSTELA.

Novinka 2023

Pátý fotopoint - Hodslavský kroj

Každou sobotu od 10,00 - 17,00 hod (květen -  září)

Úspěšné 4 fotopointy v hodslavské krajině nazvané Umělecké vyhlídky Františka Palackého mají konečně další pokračování - pátý fotopoint nazvaný Hodslavský kroj. Návštěvníce si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak by jim slušel hodslavský kroj. Máme k dispozici kroje pro různý věk i postavy.

Pátý fotopoint je umístěn uvnitř rodného domku Františka Palackého, a to místě nejkrásnějším: v jeho rodné světničce u vyřezávané kolébky malého Františka. Návštěvníci mají možnost si hodslavský kroj vyzkoušet po prohlídce. Otevřeno je každou sobotu 10,00 - 17,00 hod, od května do září.