Ulice Galerijní

Open-air galerie

První vernisáž je věnována pamětníkům a historickým černobílým fotografiím ze života Hodslavic. Zároveň pro mladé, co se "narodili se smartphonem v ruce" má vernisáž své tajemství skryté před zraky kolemjdoucích.

Pro odhalení tajemství si stáhněte aplikaci Galerijní vytvořenou na míru pro Hodslavice. Přes tuto app můžete zaměřovat fotografie na zdi a objevovat rozšířenou realitu vernisáže. Návod jak si stáhnout aplikaci je u prvního panelu na cihlové zdi v Galerijní ulici. Je to snadné a wifi je tam k dispozici zdarma.

V jednom z děl ožívá i František Palacký. Možná na Vás mrkne, možná se usměje, však uvidíte.


Vernisáž s rozšířenou realitou: historické fotografie Hodslavic v barevném světě slavných obrazů Vincenta van Gogha a malé animované příběhyVernisáž s rozšířenou realitou

Děkujeme za zapůjčení historických fotografií paní Turkové alias Zahradníkové, obci Hodslavice a Muzeu Valašsko a Ondřejovi Kudělkovi a jeho iniciativě Hodslavice srdcem, která na FB publikuje mnoho zajímavých historických fotografií Hodslavic.

Nápad na Galerijní ulici vznikl při našich cestách na hausbotu po holandském venkově, kde si v malých obcích podobným způsobem připomínají dávno zaniklé stavby a historii obce. Zkombinovat ji s rozšířenou realitou v aplikaci ke stažení do smartphonu, aby měla výstava černobílých fotografií i barevný rozměr a bavila mladou generaci, mi pomohl v té době 15-ti letý student olomouckého gymnázia Hejčín. Tvoří pod pseudonymem Krychlič. Krychlič také vytvořil aplikaci, na které virtuální realita běží. Nad tvorbou rozšířené reality jsme strávili 7 víkendů a dobře jsme se bavili. Projekt vzbudil velkou pozornost oficíálních médií. Spolu s Krychličem a místostarostou jsme absolvovali např. reportáž s Českou televizí či Českým rozhlasem. Projekt jsem věnovala Obci Hodslavice. Panely instalovala moje rodina, obec si uhradila jejich výrobu a tvůrci virtuální reality a aplikace se odměnila v  běžné "studentské" sazbě.

Děkuji ze srdce tvůrci rozšířené reality a aplikace:  Krychlic.com    https://www.krychlic.com