Nově OTEVŘENO v sezóně 2022 od června do září každou sobotu od 10,00 - 16,00 hod

Rodný dům Františka Palackého

Je krásný po citlivé a náročné obnově. Uvnitř se udržuje vzorný pořádek, tak jak by to měl František Palacký rád. Z jeho rodného domu se stala Národní kulturní památka a útulné muzem.

Že už nevíte, kdo to vlastně František Palacký byl? Taky se Vám obrozenci pletou a možná jste dokonce usínali u nezáživného výkladu o národním obrození? Nejste v tom sami. Je čas to změnit. František Palacký Vás bude inspirovat a jeho příběh života bavit. Myslel geniálně a odvážně,  a žil  velmi moderně. Rozhodně to nebyl žádný suchar.

Byl charismatický a srdečný. Víme, které půvabné a inteligetní ženy ho milovaly a které mu změnily život. Nebo co má společného s Einsteinem. Známe jeho tajemství, protože máme jeho osobní deník, tzv. Každodeníček.

V našem útulném muzeu se dozvíte o sobotách na netradičních komentovaných prohlídkách exkluzivně to, co jindy a jinde neuslyšíte. Pokud máte rádi klasické prohlídky, je lepší se objednat telefonicky na jiný den. A mnohem více se pak dozvíte na Uměleckých vyhlídkách Františka Palackého nebo Uličce Františka Palackého.

Aktuální program

                             Soboty, červen - září, 10,00 - 16,00  hod

František Palacký jinak a velmi osobně - tajnosti, o kterých se obvykle nemluví


Neobvyklá komentovaná prohlídka.

Chcete vědět, co se stalo s pomerančem, úplně posledním předmětem, kterého se František Palacký dotkl? Co měl společného s Einsteinem? Nebo co s ním máte společného právě Vy? Za co rád utrácel a co považoval za nejlepší investici? Která slova říkáte denně a vetkl je do českého jazyka právě on? Kdo byla jeho první láska, která mu změnila život? A jak s ním souvisí spanilost princezen? 

Exkluzivně pouze tady, v našem útulném muzeu a pouze v sobotu můžete slyšet perličky a zajímavosti ze života Františka Palackého, které jinde neuslyšíte. Naše průvodkyně totiž dostaly přímo od jeho potomků citlivé osobní informace, o kterých se obvykle nemluví.

A také máme jeho osobní deník, Každodenníček.

Vstupné: 50/30 Kč, délka trvání 1/2 hod, prohlídky začínají každou půlhodinu.

Skupiny nad 15 osob se prosím objednávejte předem na visithodslavice@visithodslavice.cz

O sobotách je v roce 2022 mimořádně otevřen i nejstarší dřevěný kostelík sv. Ondřeje v rámci akce Otevřené chrámy.

Klasické prohlídky

v rodném domku Františka Palackého

Klasická prohlídka

Otevřeno po telefonické domluvě

Prohlídka každý den po celý rok po telefonické domluvě s panem Červenkou na čísle 777 804 340. Nenechte se odradit, že je třeba si o prohlídku říct telefonem. Pan Červenka bydlí kousek od muzea a obvykle přijde do pár minut od zatelefonování.

Vstupné: 50/30 Kč, délka trvání 1/2 hod


Cestovatelský deník pro děti

Doporučujeme vytisknout si pro děti tzv. "Cestovatelský deník" a vzít si jej s sebou. Jsou to zábavné pracovní listy pro děti přímo na míru pro rodný domek Františka Palackého a jeho nejbližší okolí.

Tip: pokud v hospodě Na fojtství předložíte vstupenku z návštěvy rodného domku Františka Palackého, dostanete slevu 5 Kč na jídlo nebo pití

Po prohlídce v rodném domku Františka Palackého Vám doporučujeme udělat si procházku na všechny 4 fotopointy Umělecké vyhlídky Františka Palackého. Dozvíte se tam ještě více zajímavostí o tom, jak charismatický, geniální a odvážný František Palacký byl.