Rodný dům Františka Palackého

Je krásný po citlivé a náročné obnově. Uvnitř se udržuje vzorný pořádek, tak jak by to měl František Palacký rád. Z jeho rodného domu se stala Národní kulturní památka a útulné muzem.

Že už nevíte, kdo to vlastně František Palacký byl? Taky se Vám obrozenci pletou a možná jste dokonce usínali u nezáživného výkladu o národním obrození? Nejste v tom sami. Je čas to změnit.

František Palacký Vás bude inspirovat a jeho příběh života Vás bude bavit, dojímat a přesvědčí Vás, že všechno je možné. Myslel geniálně, odvážně a nadčasově. Rozhodně to nebyl žádný suchar ani přísný morous.

Program v sezóně 2022

v rodném domku Františka Palackého

Klasická prohlídka

Otevřeno po telefonické domluvě

Prohlídka každý den po celý rok po telefonické domluvě s průvodcem na čísle 777 804 340. Nenechte se odradit, že je třeba si o prohlídku říct telefonem. Průvodce bydlí kousek od muzea a obvykle přijde do pár minut od zatelefonování.

Vstupné: 50/30 Kč, délka trvání do 1 hod


František Palacký jinak - velmi osobně

Každou sobotu od května do září 10,00 - 17,00 hod

Chcete vědět, co se stalo s pomerančem, úplně posledním předmětem, kterého se František Palacký dotkl? Co měl společného s Einsteinem? Nebo co s ním máte společného právě Vy? Za co rád utrácel a co považoval za nejlepší investici? Která slova říkáte denně a vetkl je do českého jazyka právě on? Kdo byla jeho první láska, která mu změnila život? A jak s ním souvisí spanilost princezen?

Vstupné: 50/30 Kč, délka trvání 1/2 hod

Exkluzivně pouze tady, v našem útulném muzeu a pouze v sobotu můžete slyšet perličky a zajímavosti ze života Františka Palackého, které jinde neuslyšíte. Naše průvodkyně totiž dostaly přímo od jeho potomků citlivé osobní informace, o kterých se obvykle nemluví.

A také máme jeho osobní deník, Každodenníček.

Po prohlídce v rodném domku Františka Palackého Vám doporučujeme udělat si procházku na všechny 4 fotopointy Umělecké vyhlídky Františka Palackého. Dozvíte se tam ještě více zajímavostí o tom, jak charismatický, geniální a odvážný František Palacký byl.