Rodný dům Františka Palackého

Je krásný po citlivé a náročné obnově. Uvnitř se udržuje vzorný pořádek, tak jak by to měl František Palacký rád. Z jeho rodného domu se stala Národní kulturní památka a útulné muzem.

Že už nevíte, kdo to vlastně František Palacký byl? Taky se Vám obrozenci pletou a možná jste dokonce usínali u nezáživného výkladu o národním obrození? Nejste v tom sami. Je čas to změnit.

František Palacký Vás bude inspirovat a jeho příběh života Vás bude bavit, dojímat a přesvědčí Vás, že všechno je možné. Myslel geniálně, odvážně a nadčasově. Rozhodně to nebyl žádný suchar ani přísný morous.

Program v sezóně 2023

v rodném domku Františka Palackého

Zážitková prohlídka pro celou rodinu + pátý fotopoint: Hodslavský kroj

Každou sobotu od května do září 10,00 - 17,00 hod

  • Co právě Vy osobně máte společného s geniálním Františkem Palackým?
  • Jak Vám sluší hodslavský kroj?

Chcete vědět,  co měl František Palacký společného s Einsteinem? Nebo co s ním máte společného právě Vy? Za co rád utrácel a co považoval za nejlepší investici? Která slova říkáte denně a vetkl je do českého jazyka právě on? Kdo byla jeho první láska, která mu změnila život? A jak s ním souvisí spanilost princezen? Co se stalo s pomerančem, úplně posledním předmětem, kterého se František Palacký dotkl?

Tato prohlídka Vás bude bavit :- ¨)

Vstupné: 50/30 Kč, prohlídky začínají v každou celou hodinu od 10,00 - 17,00 hod (poslední od 16,00 hod)

Po prohlídce si můžete za drobný dobrovolný příspěvek vyzkoušet, jak by Vám slušel hodslavský kroj a vyfotit se ve světničce s vyřezávanou kolébkou, kde se František Palacký narodil. Naše průvodkyně Vám s oblékáním do krojů pomohou. Více zde:

Exkluzivně pouze tady, v našem útulném muzeu a pouze v sobotu můžete slyšet perličky a zajímavosti ze života Františka Palackého, které jinde neuslyšíte.
Naše průvodkyně totiž dostaly přímo od jeho potomků osobní informace, o kterých se často nemluví.
A také máme jeho osobní deník, Každodenníček.

Klasická prohlídka

Otevřeno po telefonické domluvě

Nemáte čas přijet v sobotu? Nevadí, prohlídka je možná kdykoliv po celý rok, a to po telefonické domluvě s průvodcem na čísle 777 804 340. Nenechte se odradit, že je třeba si o prohlídku říct telefonem. Průvodce bydlí kousek od muzea a obvykle přijde do pár minut od zatelefonování.

Klasická prohlídka je komplexní vyprávění o životě Františka Palackého. Vypráví pan farář Červenka.

Vstupné: 50/30 Kč, délka trvání do 1 hod


Každou sobotu

Samoobslužná minikavárna Café František

Pouze v soboty v sezóně květen - září je otevřeno i Café František, kde si můžete sami uvařit výborné Hodslavské kafe z Valašské pražírny a ochutnat hodslavský perník František pečený podle vyhlášeného receptu Hodslavjanky Zdenky.


Café František najdete u dřevěného kostelíku sv. Ondřeje, na dohled od rodného domku Františka Palackého.

Po prohlídce v rodném domku Františka Palackého Vám doporučujeme udělat si procházku na všechny 4 fotopointy Umělecké vyhlídky Františka Palackého. Dozvíte se tam ještě více zajímavostí o tom, jak charismatický, geniální a odvážný František Palacký byl. Bude Vám to tam slušet :- )