Hodslavice jsou AMAZING

Hodslavice nejsou dokonalé - máme tu i retro místa. Ale historické centrum a vyhlídky amazing jsou. A také František Palacký je AMAZING. Přijeďte a uvidíte :-)

Vymysleli jsme Vám úžasný rodinný výlet. Takový, jaký byl bavil i celou naši náročnou rodinu. Máme rádi Amazing Places a Gastromapu Lukáše Hejlíka. Cestujeme rádi, teď více doma, než ve světě.

Když jedeme na výlet, chceme všichni objevit něco, co nás nadchne. Jsme ale každý jiný. Naše děti chtějí zážitky a moderní technologie. A domů si přivést skvělé fotky z výletu a něco malého nevšedního na památku. A my je zase chceme edukovat, aspoň trochu, a aby si to zapatovaly déle než minutu. Já miluju umění a historii, spolu s mužem moderní architekturu a také zahrady. Sportujeme nejraději v přírodě s malebnými výhledy a koupeme se nejraději v přírodních vodách. Všichni si rádi dáme skvělý dort a já i kafe, ideálně podle tipu z Gastromapy Lukáše Hejlíka, protože ta nezklame. A když hlasujeme, co bude na oběd, vyhraje nedělní klasika - řízek.

Chceme být v pohodě a spolu. A užít si to bez velkých davů.

Takový výlet mohou v roce 2022 nabídnout Hodslavice a jejich historické centrum s novým programem.


V roce 2022 spouštíme program "Potkejte se osobně s Františkem Palackým ve virtuální realitě" a také otevřeme čtyři oblíbené fotopointy Umělecké vyhlídky Františka Palackého.

Umělecká vyhlídka Františka Palackého

KRÁSOVĚDAHodslavice je starobylá moravská obec....

... kde se narodil nejslavnější Čech 19. století, geniální František Palacký. Ano, správně, "Otec českého  národa" byl Moravan.

Hodslavice je ideální místo pro rodinný výlet. Najdete tu pravou atmosféru venkovské pohody, kde se můžete uvolnit. V historickém centru je neobvyklá koncentrace krásně opravených a romantických památek. Jsou obklopené staletými lipami a rozkvetlou zahradou s motýli. Najdete tu krásu i umění, zábavu pro děti i dobrý řízek v hospůdce, aby byl spokojený i Váš muž. Moderní architektura se dělá v evangelickém kostele, jediném, kde poprvé a naposled kázal František Palacký. Skvělé kafe a dort si můžete dát na našem Place ve stínu pod lípou a pozorovat motýly. Nebo přemýšlet nad moudrými citáty Františka Palackého umístěné na posezení s jasanových trámů. (Inspirace z Ferdinandových zahrad - F. Leffler) . Mezitím Vaše děti mohou zalévat rozkvetlou zahradu, rádi jim půjčíme konvičky. Skvělou procházku pro celou rodinu, kde můžete spojit přírodu, krásu a umění si udělejte na některý z našich fotopointů - Umělecké vyhlídky Františka Palackého. Když se budete chtít v horku osvěžit v příjemné, přírodní vodě, zastavte se u naší Kacabaji. Můžete si tam s dětmi skočit z dřevěného mola a užít si lážo plážo na travnatém břehu s výhledem na půvabné kopce Beskyd a pastvinu s koňmi. A pokud si výlet chcete rozšířit o sportovní zážitky na kole či bruslích, vyhledejte naši cyklostezku Koleje. Vede půvabnou krajinou rozhraní Kravařska a Valašska a cestou můžete sbírat ostružiny a houby.